Terrassi ehitus

Selleks, et saaksid ilusa ja kaua kestva terrassi, telli planeerimine ja terrassi ehitus meilt. Kui aga arvad et saad ise hakkama, siis allpool on mõned näpunäited

Terrassi ehitus

Nii nagu igaüks meist ei oska mängida klaverit, ei pruugi ka terrassiehitus kõigil alati õnnestuda. Siinkohal tuleme appi just meie, koostame teile vajadusel 3d mudeli tulevasest terrassist ja sellepõhjal täpse hinnapakkumise, tarnime materjali ning ehitame teile loetud päevadega kaua kestva terrassi.

Mida on vaja teha kvaliteetse terrassi jaoks?

Vaata meie terrassiehituse näpunäiteid

Kevadsoojus meelitab tubasid õue laiendama ning terrassi ehitus või renoveerimine on paljude jaoks aasta suurprojektiks.

Terrassi Ehitust Alusta Planeerimisega

Terrasside ehitus algab planeerimisest ja sobiva asukoha valimisest. Terrassi paigutus maja suhtes on tavaliselt ette määratud. Terrassi asukoht sõltub mitme teguri kombinatsioonist. Tähtis on päikesetegur – kas ülekaalus on hommiku-, keskpäeva- või õhtupäike. Alternatiiviks on kaks terrassi erinevates ilmakaartes. Kuna terrass on maja kasuliku pinna laienduseks, siis tuleb mõelda sellele, et sise- ja välisruumi vaheline ühendus hästi toimiks. Tuulevari ja kaitse võõraste pilkude eest on samuti arvestatavad tegurid. Noorele perele on iseenesest mõistetav terrassi lapsesõbralikkus. 

Juba maja ehitades tasub mõelda, kuidas rajada võimalik tulevane juurdeehitis. Juurdeehitus võib olla nurga all või osaliselt kaetud katusega. Joosta ümber nurga, või koguni teha tiir peale tervele majale. Maapinnast kõrgemale postvundamendile ehitatakse terrass näiteks juhul, kui majal on kõrge vundament või kui tegemist on nõlvaga. 

Lisaks muudele teguritele, tuleks mõelda milliseid elemente sooviksid terrassile juurde lisada. Selleks on siis varikatus, klaasseinad, kümblustünn, aiamaja, bassein, liivakast, päiksevarju jalg. Kõrgemate terrasside puhul trepp ja käsipuud, et vältida terrassilt alla kukkumist nii päeval kui pimedas. Ning pimedusest rääkides, kas soovid ka valgusteid oma terrassile, et sumedaid suveõhtuid veelgi hubasemaks muuta, ja teha ka pimedas terrass ja selle astmed nähtavaks. (Kõik mõõtmed siinses tekstis on millimeetrites, kui ei ole nimetatud teisiti.) Kui vajad abi, kuidas täpset joonist teha, siis piilu SIIA

Loe edasi siit

 

Allikas: bauhof.ee

20210824_175926-scaled-1.jpg
Shopping Cart
Close ✕
Ostukorv0
Su ostukorv on tühi
Jätka ostlemist
0
Scroll to Top