Papist toru postvundamendi valamiseks

Papist toru postvundamendi valamiseks. Mitte kasutada liiga märja betooniga. Seina paksus 3mm

3.7517.49

Kategooria Sildid ,

Papist vundamendi toru betoonpostide valamiseks terrassi, aiamaja, kuuri või mõne muu kergema ehitise jaoks.

Erinevalt muudest vormideks kasutavatest torudest on papptorud loodussõbralikud ning taastuvast materjalist ehk keskkonnasõbralikum variant ventilatsioonitoru või kanalisatsioonitoruga võrreldes.

Postvundamenti kasutatakse väikeste koormuste puhul, nt terrasside, aiamajade ja suvilate ehitamisel

Terrassi ehitus algab planeerimisest ja sobiva asukoha valimisest. Eestlaste seas on kõige levinum postvundamendile ehitamine, mille puhul kaevatakse augud külmumispiirist allapoole, tavaliselt 800 – 1000 mm sügavusele. Põhja tehakse killupadi ja seejärel valatakse postid vormidesse. Postide vahed ei tohiks olla üle 2 meetri. Postide valamiseks kasutatakse kas papist valmis vorme või  tavalist ventilatsioonitoru. Vorm valatakse täis ja sinna otsa pannakse prussi kandur. Kuna järjest enam pööratakse tähelepanu jätkusuutlikule tarbimisele, siis aina enam soovitatakse kasutada papist, biolagunevaid ja taastuvmaterjalil toodetud torusid.

Terrassipostide alumised otsad toetuvad valatud betoonpostidele. Üldjuhul kasutatakse vundamendipostidesse valatud postikingi. Alternatiivselt võib kasutada tugevaid tariraudu. Kruusapinnase korral tuleb betoonpostidele kaevata umbes 500 -600 mm sügavused augud kuni tugeva aluskihini jõudmiseni. Kõige mugavam on kasutada pinnasepuuri. Puure on erinevaid ning nendega on võimalik puurida erineva läbimõõdu ja sügavusega aukusid. Puure on nii käsitsi kasutatavaid, kui ka väiketraktoritele kinnituvaid. Kuna paari augu tegemiseks ei ole mõistlik endale puuri osta, on võimalik seda rentida

Kogu kasvupinnas tuleb eemaldada. Seejärel valada betoonist aluspostid, rihtides ja kinnitades tarirauad enne lõplikku kinnivalamist. Kui kasvupinnase kiht on paks või pinnas on savine ja külmakergetele kalduv, siis tuleb betoonpostid tugeva aluse saamiseks rajada sügavamale. Esmalt kaevata sügav auk ja valada betoonist väike põhjaplaat. Selle keskele suruda tükk sarrusterast.

Kui see valu on kõvastunud, asetada auku 150 mm läbimõõduga ümmargune papist valuvorm ja täita ümbertringi uuesti pinnasega. Seejärel täita papptoru betooniga ja valada tariraud kinni.

Toru pappseina läbimõõt on 3mm

Toodet hoida niiskuse ning vee eest.

Kaal -
Mõõtmed 15 × 15 × 300 cm
Läbimõõt

150mm, 200mm, 300mm

Pikkus

0,5m, 1m, 1,5m, 2m, 2,5m, 3m, 3,3m

Seina paksus

3mm